Wyświetlono wiadomości znalezione dla frazy: Janusz Bazydło





Temat: "Znad Pisy"
Z tego co wiem to dotychczas ukazało się 15 numerów, ceny kształtują się od 20 do 30 zł.

Spis treści najnowszego 15. numeru jest dostępny pod adresem:
http://www.pisz.bil-wm.pl...0&idsl=2&id=268

Na wszelki wypadek wrzucę tutaj:
Kronika wydarzeń
Z archiwum
Praca polityczno-wychowawcza w MO w województwie olsztyńskim (dokument z 1948 r.) (oprac. Waldemar Brenda)
Historia
Waldemar Rozynkowski: Przedmioty liturgiczne w kaplicy zamku krzyżackiego w Piszu - przyczynek do liturgii krzyżackiej
Grzegorz Białuński: O początkach i nazwie Wąglika
Małgorzata Gałęziowska: Ujarzmianie przestrzeni ziemi piskiej na przykładzie map z kolekcji Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
Ryszard Sawicki: Dzieje wsi i parafii Skarżyn. Monografia historyczno-pastoralna
Kazimierz Krajewski, Tomasz Łabuszewski: Zapomniany epizod z walk 6 Brygady Wileńskiej. Patrol "Tygrysa" do byłych Prus Wschodnich (grudzień 1946 - styczeń 1947)
Waldemar Brenda: Udział młodzieży Warmii i Mazur w oporze wobec stalinizmu
Krzysztof Sychowicz: Działania władz komunistycznych wobec duchowieństwa katolickiego na terenie Warmii i Mazur w latach 1948-1955 - przyczynek do tematu
Wspomnienia
Herbert Ziemer: Życie i działalność pruskiego starosty w stanie spoczynku Herberta Ziemera. Cz. II
Jacek Foszczyński, Mariusz Piotr Bartnicki: Przedwojenny Orzysz we wspomnieniach byłych mieszkańców (na podstawie publikacji wybranych z "Johannisburger Heimatbrief" z lat 1975-1996)
Zapisane w krajobrazie
Ks. Krzysztof Bielawny: Nekropolie w granicach parafii ewangelickich Nawiady, Piecki i Stara Ukta przed 1945 r.
Piotr Olszak: Leśniczówka Zdróżno
Literatura
Joanna Szydłowska: Funkcje przywołań historii w reportażu o Warmii i Mazurach lat 80. Rzecz o działaczach miejscowego pochodzenia
Rafał Bazydło: O poecie, którego jakby nie było - życie i twórczość Andrzeja Bałdygi
Jan S.: Wiersze
Przyroda
Dietmar Serafin: Pożary lasów Puszczy Piskiej
Sylwetki
Ryszard W. Pawlicki: Georg Gottheiner
Waldemar Brenda: Jerzy Kiełczewski (1903-1975)
Materiały
Materiały do bibliografii Ziemi Piskiej. Część 11
Autorzy "Znad Pisy" "

Czy można w bibliotece w Piszu wypożyczyć "Znad Pisy"?





Temat: Zawody sportowe B SZS i LZS w marcu i kwietniu 2008
Komunikat
z Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Oldboy’ów
pod Patronatem Burmistrza Biskupca
Biskupiec 20 04 2008r.

W dniu 20 04 2008r. w Biskupcu odbył się Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldboy’ów pod Patronatem Burmistrza Biskupca, z udziałem drużyn z Giżycka, Węgorzewa, Olsztyna i Biskupca. Celem Turnieju, organizowanego przez Old Stars Biskupiec była integracja środowiska starszych panów, lubiących kopać piłkę z Biskupca, z innymi grupami, o podobnych zamiłowaniach i propagacja ruchu, sportu w każdym wieku. Dużej pomocy udzieliła p. Burmistrz Biskupca, obejmując Patronatem imprezę, udostępniając nieodpłatnie Miejską Halę Sportową i fundując Puchar. Ponadto dużej pomocy udzieliła firma Warmia, Sesa i PW i K w Biskupcu, za co w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy.
Turniej charakteryzował się wysokim poziomem gry przy minimalnej ilości przewinień a przede wszystkim szacunkiem dla zdrowia przeciwnika. Po zawodach wszyscy zawodnicy zjedli razem pyszny posiłek w restauracji „Na Rynku”. Co najważniejsze – cały Turniej sfinansowany został ze źródeł prywatnych.
Zawody sędziowali: Marek Zielński, Sławomir Jarząbek, Radosław Stawkowski, sędzia główny – Dariusz Marchlewski

Wyniki:

Biskupiec – Giżycko – 5:1
Węgorzewo – Olsztyn – 1:7
Olsztyn – Biskupiec – 7:3
Giżycko – Węgorzewo – 3:3
Biskupiec – Węgorzewo – 4:4
Olsztyn – Giżycko – 8:0

Końcowa tabela Turnieju:

1. Olsztyn – 9 pkt, bramki – 22:4
2. Biskupiec – 4 pkt, bramki – 12:12
3. Węgorzewo – 2 pkt, bramki – 8:14
4. Giżycko – 1 pkt, bramki – 4:16

Puchary i dyplomy wręczali: Marek Świątek – Członek Zarządu Powiatu Olsztyńskiego, Jacek Czałpiński – wiceprezes BKS „Tęcza” Biskupiec i Dariusz Marchlewski – Prezes Old Stars Biskupiec. Królem Strzelców Turnieju został Marek Babacz z Olsztyna z 9 trafieniami, Najlepszym bramkarzem wybrany został Andrzej Niewiadomski z Biskupca. Przy obiedzie ustalono wstępny harmonogram cyklu turniejów na boiskach trawiastych.

Składy osobowe drużyn:
OLSZTYN
Jurczak Leszek
Leśniak Jarosław
Lisiecki Dariusz
Góral Krzysztof
Babacz Marek
Radziszewski Mariusz
Derdzik Zbigniew
Samoraj Sławomir
Żakowski Waldemar
Wróblewska Aneta

WĘGORZEWO
Wieczorek Ryszard
Kozłowski Grzegorz
Barszcz Leszek
Dobosz Marek
Siemaszko Jan
Mikiciuk Piotr
Polonis Dariusz

GIŻYCKO
Pawlik Jerzy
Sawka Zenon
Gawejko Marek
Orliński Radosław
Rakus Andrzej
Rosłoń Bogdan
Sieprowski Wiesław
Popielas Sławomir
Bazydło Stanisław
Marciniak Mirosław

BISKUPIEC
Niewiadomski Andrzej
Mrozewicz Tomasz
Dempski Andrzej
Czarnocki Marek
Szczawiński Marek
Korobczyc Krzysztof
Czałpiński Jacek

Sędzia Główny

Dariusz Marchlewski





Temat: Burmistzrz nagrodziła
Pani burmistrz przynała doroczne nagrody dla ludzi klutury i sportu:

1.Nauczycielski Chór Kameralny - 3000 zł (łączna kwota) za całokształt działalności i 10-lecie pracy artystycznej.
2. Dariusz Leczycki – 1000 zł za całokształt działalności
3. Jan Wiszniewski – 1000 zł za udział w wystawach i osiągnięcia w dziedzinie projektowania oraz wykonawstwa biżuterii artystycznej
4.Janusz Pilecki – 1000 zł za aktywny udział w życiu kulturalnym miasta
5. Antoni Wojciechowicz – 1000 zł za całokształt działalności
6.Roman Tuz – 1000 zł za udział w życiu kulturalnym miasta
7.Jan Pik – 1000 zł za udział w życiu kulturalnym miasta
8.Hieronima Tyczka – 1000 zł za udział w życiu kulturalnym miasta

1.Artur Korc – 3000 zł za zdobycie tytułu Mistrza Polski i Mistrza Europy w kolarstwie ‼Masters”
2.Ewa Prusińska – 1000 zł za zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów Taekwondo
3.Marcin Bałasz – 1000 zł za prowadzenie zawodników Klubu Sportowego Taekwondo Giżycko i osiągane przez nich sukcesy
4.Jerzy Dziedzic – 1000 zł za prowadzenie zawodników Klubu Sportowego Taekwondo Giżycko i osiągane przez nich sukcesy
5.Mateusz Borysewicz – 1000 zł za zajęcie V miejsca na Bojerowych Mistrzostwach Świata Juniorów klasy DN
6.Przemysław Nowalski – 1000 zł za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów w triathlonie
7.Emil Cięgowski – 1000 zł za zajęcie VI miejsca na Bojerowych Mistrzostwach Polski Juniorów klasy DN
8.Marcin Panaś – 1000 zł za prowadzenie zawodników Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych i osiągane przez nich sukcesy
9.Arkadiusz Gij - 1000 zł za propagowanie piłki siatkowej dzieci i młodzieży
10.Piotr Trochim – 1000 zł za dotychczasową działalność trenerską
11.Piotr Grodzki – 1000 zł za dotychczasową działalność trenerską
12.Janusz Rososiński – 1000 zł za prowadzenie zawodników i osiągane przez nich wyniki w tenisie stołowym
13.Marek Radzewicz –1000 zł za dotychczasową działalność trenerską
14.Edward Hincman - 1000 zł za dotychczasową działalność trenerską
15.Henryk Bazydło - 1000 zł za dotychczasową działalność trenerską
16.Krzysztof Kalinowski - 1000 zł za dotychczasową działalność trenerską
17.Kamil Kajrys - 1000 zł za dotychczasową działalność trenerską
18.Grzegorz Bierć - 1000 zł za dotychczasową działalność trenerską
19.Tomasz Kamiński - 1000 zł za dotychczasową działalność trenerską
20.Henryk Gudojć – 1000 zł za całokształt działalności w dziedzinie szachów
21.Radosław Makowski – 1000 zł za zajęcie IV miejsca na indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych
22.Ryszard Kałamarz – 1000 zł za propagowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych i organizację imprez sportowych
23.Bartłomiej Szarżanowicz – 1000 zł za osiągnięcia trenerskie w dziedzinie tańca sportowego
24.Zbigniew Skamrot – 1000 zł za organizację zawodów pływackich
25.Jacek Szpakowski – 1000 zł za organizację zawodów sportowych i popularyzację sztuk walki
26.Jolanta Maksymiuk – 1000 zł za popularyzację łyżwiarstwa i wrotkarstwa oraz organizację imprez na terenie miasta
27.Jerzy Gawarecki – 1000 zł za organizację imprez kolarskich na terenie miasta i promocję Giżycka na zawodach w kraju i za granicą
28.Ryszard Borodko – 1000 zł za organizację turniejów brydżowych na terenie miasta

Nagrody rzeczowe (o wartości łącznej 10.000 zł) dostali:

1. Aleksandra Rapita – nagroda rzeczowa za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów taekwondo

2. Patryk Sulej – nagroda rzeczowa za III miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów taekwondo i członkostwo w kadrze narodowej

3. Tomasz Bazydło – nagroda rzeczowa za zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w klasie Laser 4,7

4. Agnieszka Gutkowska – nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia żeglarskie w tym za zajęcie II miejsca w Pucharze Polski i IV miejsca na Mistrzostwach Polski w klasie UKS Deska

5. Urszula Cichocka – nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia sportowe w tym za udział w finale szachowych Mistrzostw Polski Juniorek i członkostwo w kadrze województwa

6. Adam Łożyński – nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia żeglarskie w tym za zajęcie IV miejsca na Mistrzostwach Polski w Icesurfingu Juniorów i członkostwo w kadrze wojewódzkiej

7. Wiktoria Szmit – nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia żeglarskie w tym za zajęcie XII miejsca na Olimpiadzie Młodzieży i członkostwo w kadrze województwa

8. Rafał Nowicki – nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia żeglarskie w tym za zajęcie VII miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Windsurfingu Lodowym

9. Artur Brzozowski – nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia żeglarskie w tym kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

10. Stanisław Klimaszewski – nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia żeglarskie i członkostwo w kadrze wojewódzkiej

11. Artur Danilewicz – nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia żeglarskie i członkostwo w kadrze narodowej

12. Karolina Sołtaniuk – nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia żeglarskie i członkostwo w kadrze wojewódzkiej

13. Hubert Krzewiński - nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia żeglarskie i członkostwo w kadrze narodowej

14. Krzysztof Małecki - nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia żeglarskie i członkostwo w kadrze narodowej

15. Karolina Biegaj – nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia w ogólnopolskich turniejach tańca sportowego

16. Marta Lis – nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia w ogólnopolskich turniejach tenisa stołowego w tym za zajęcie VII miejsca w półfinałach Mistrzostw Polski

17. Aleksandra Trochim - nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia w ogólnopolskich turniejach tenisa stołowego w tym za zajęcie IX miejsca w półfinałach Mistrzostw Polski

18. Wojciech Domysławski - nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia w ogólnopolskich turniejach tenisa stołowego w tym za awans do Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym

19. Monika Romejko - nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia w ogólnopolskich turniejach tenisa stołowego w tym za zajęcie VII miejsca w półfinałach Mistrzostw Polski

20. Joanna Sowula - nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia w ogólnopolskich turniejach tenisa stołowego w tym za zajęcie VII miejsca w półfinałach Mistrzostw Polski

21. Patrycja Wasilewska - nagroda rzeczowa za liczne osiągnięcia w ogólnopolskich turniejach tenisa stołowego w tym za zajęcie VII miejsca w półfinałach Mistrzostw Polski